נפגעתם או לקיתם במחלה במקצוע? עורך דין תאונת עבודה לשירותכם

מנתונים סטטיסטיים של המוסד לביטוח הלאומי עולה שמידי שנה נפגעים עשרות אלפי עובדים מתאונות עבודה, מיקרוטראומה ו/או מחלות מקצוע, כשרבים מהנפגעים אינם מודעים לזכויות המגיעות להם וכיצד לממשם על פי חוק ואף אינם פונים אל עורך דין תאונת עבודה.

 

מאחר ומדובר לא פעם בפיצויים כספיים גבוהים ובזכויות משמעותיות, מומלץ להיוועץ ולהסתייע בשירותיו של עו”ד תאונות עבודה המתמחה בתחום ספציפי זה ולא לנסות ולנהל תביעות מסוג זה באופן עצמאי ללא כל ייצוג משפטי הולם, ובפרט כשמדובר בניהול תביעות מול המוסד לביטוח לאומי ו/או חברות הביטוח השונות.

ייצוג עורך דין תאונת עבודה

כמו כן, ניתן להגיש תביעות אובדן כושר עבודה מהביטוח הלאומי גם בנסיבות של מחלת מקצוע ו/או מיקרוטראומה, כשבכל המקרים הללו כדאי, כאמור, להסתייע בעורך דין תאונת עבודה. מחלה מוכרת כמחלת מקצוע במידה והוכח הקשר שבין המחלה שממנה סובל הנפגע לבין תנאי העבודה שבהם נאלץ לעבוד.

 

בתקנות הביטוח הלאומי ישנה, אמנם, רשימת מחלות שמוכרות כמחלות מקצוע, אולם ישנן גם מחלות רבות שאינן מופיעות ברשימה של הביטוח הלאומי, אולם הוכרו כבר כמחלות מקצוע מטעם בתי הדין לעבודה.

 

הוכחת קיומה של פגיעת מיקרוטראומה

עורך הדין אלדד אוחיון מסביר שמיקרוטראומה היא נזק גופני שנגרם לאדם בעקבות פגיעות זעירות לאורך זמן באיבר ספציפי בגוף, כמו לדוגמה שחיקת ברכיים כתוצאה מעליה וירידה במדרגות לאורך תקופה ממושכת או פגיעה בעמוד השדרה בעקבות הרמת משאות כבדים.

 

הוכחת קיומה של פגיעת מיקרוטראומה נעשית על פי רוב באמצעות חוות דעת רופא מומחה בתחום הרלוונטי ובמסגרת של ערעור בבית הדין לעבודה, תוך המצאת הוכחות לקשר הסיבתי שבין הנזק הגופני לפעולות החוזרות ונשנות.

 

מאחר ומדובר בנושא שמסובך ומורכב מאוד להוכחה יש להסתייע בעורך דין תאונת עבודה לניהול וייצוג בתביעות מסוג זה. ברשימת המחלות הנפוצות והמוכרות ביותר נמנות מחלות הנגרמות מגורמים פיזיקליים ומכניים, חשיפה לגורמים כימיים, גורמים ביולוגיים, אבק צמחי, הרעלות של יסודות כימיים ועוד.

 

Call Now Button
פתח צ'ט
1
אני כאן לענות על שאלות..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?