חדשות המשרד
תאונת דרכים פיצוי ,10,000,000 מיליון שח
תביעת נזיקין כנגד המדינה 2,500,000 שח
תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה 1,250,000 שח
תאונת אופנוע שבר ביד 730,000 שח
תאונת דרכים טראומה נפשית ללא פגיעה גופנית 740,000 שח
תביעת אובדן כושר עבודה 900,000 שח
תאונת עבודה פריצת דיסק 660,000 שח
תביעה נגד ביטוח לאומי בגין מחלת מקצוע שווי קצבאות כ 800,000 שח

עורך דין תאונת דרכים

עורך דין תאונת דרכים

באמצעות סיוע מאת עורך דין תאונת דרכים, שהיא ללא ספק אירוע קשה וכואב, יכולה להפוך לפחות קשה להתמודדות. כאשר קיים נזק רכוש בתאונת דרכים, במידה וחברות הביטוח, או יותר נכון עורך דין חברות ביטוח, מנסים להתחמק מתשלום דמי הביטוח – עורך דין נזיקין מקצועי ומנוסה יכול לסייע בכך משמעותית.

נזק רכוש בתאונת דרכים
נזק רכוש בתאונת דרכים

עורך דין תאונת דרכים

נוסע, נהג או הולך רגל אשר היו מעורבים בתאונת דרכים זכאים לפיצוי בגין נזקיהם.נושא תאונת הדרכים מוסדר בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל”ה – 1975 (להלן: חוק הפיצויים”). חוק הפיצויים הינו חוק סוציאלי במהותו אשר מחד מיישם את עקרון העדר האשם ומגדיל בכך את מעגל הזכאים לפיצוי.

על פי החוק, אנשים שנפגעו בתאונת דרכים, או מי שתלויים באנשים שנהרגו בתאונה, זכאים לפיצויים מבעל הרכב הפוגע (גם אם אינו אשם בגרימת התאונה). תשלום הפיצויים נעשה באמצעות חברת הביטוח שהנהג מבוטח בה. בכל מקרה מומלץ לקבל סיוע מאת עורך דין מומחה לתאונות דרכים.

החוק מורה על הקמת קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים (תאגיד ציבורי) שתפצה נפגעי תאונות דרכים, אם אינם יכולים לקבל פיצויים מחברת הביטוח בנסיבות הבאות:

  • זהות הנוהג שאחראי לפגיעה אינה ידועה.
  • הנוהג נהג ללא ביטוח, או עם ביטוח שאינו מכסה את הנזק שנגרם לנפגע.
  • שר האוצר אישר את קבלת הפיצוי מהקרן לאחר שחברת הביטוח של הנהג לא יכלה לקיים את התחייבויותיה ומונה לה מנהל מורשה, בהתאם להמלצת הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון.
  • חברת הביטוח שהנהג מבוטח בה נמצאת בפירוק.

לטובת פיצוי מטעם החוק, נוסע ברכב תובע את מבטחת החובה של הרכב בו נסע בעת התאונה. נהג ברכב תובע את מבטחת החובה של הרכב בו נהג בעת התאונה. הולך רגל תובע את מבטחת החובה של הרכב אשר פגע בו. במקרה של נזק פיזי, עדיף להיעזר בשירותיו של עורך דין נזקי גוף מומחה.

רכב אשר אין ביטוח חובה המכסה את השימוש או שזהות חברת הביטוח לא ידועה – תוגש התביעה כנגד הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, אשר הוקמה מכוח החוק בדיוק למטרה זו. זאת, כמובן, גם במידה וחברת הביטוח אינה מסוגלת לשלם את התביעה מפאת הסיבות שהוזכרו קודם.

עורך דין חברות ביטוח
עורך דין חברות ביטוח

נזק רכוש בתאונת דרכים

בניגוד לתביעות נזיקין שונות, כגון תביעת רשלנות רפואית, אין חובה שיהיה נזק גופני לנפגע. במקרה של תאונת דרכים גם כאשר ישנו נזק ברכוש בלבד – ניתן להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח של הנהג הפוגע, על מנת להשיג שיפוי בגין התיקון לרכוש הנפגע.

כאשר מתרחשת תאונת דרכים, ונגרמים נזקי רכוש לרכב – נזקים לרכב אשר היה מעורב בתאונה ונזקים לשאר מערכות הרכב.

לרוב נהוג להקים פוליסת ביטוח צד ג’, על מנת להימנע מלפצות בגין נזקי רכוש לרכב כל עוד הוכחה אשמתם. ניתן לתבוע פיצוי כספי בגין נזקי רכוש לרכב בתאונת דרכים הן את האחראי לקרות התאונה והן את חברת הביטוח שלו.

נזקי רכוש לרכב אלו הם נזקים הנגרמים בשל תאונת דרכים, בשל פריצה לרכב או בשל גניבת הרכב. תביעות בגין נזקי רכוש לרכב תופסות נפח גדול מזמנו של בית המשפט. בתביעות בגין נזקי רכוש יש לברר מי האחראי לתאונה שכן הוא זה שייאלץ לשאת בתשלום הנזק שנגרם לרכב.

כאשר מגישים תביעה ישירה כנגד המזיק ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח את יסודות הרשלנות. יש להוכיח כי המזיק הפר את חובת הזהירות בנהיגתו, לדוגמא באי מתן זכות קדימה, סטייה מנתיב, אי שמירת מרחק, אי ציות לרמזור אדום וכו’.

יחד עם זאת, במקרים רבים, ישנה אחריות לשני הנהגים המעורבים בתאונה, שכן, לעיתים רבות שני הצדדים פעלו שלא כמצופה מנהג סביר. למעשה, לרוב בית המשפט מגיע למסקנה כי שני הצדדים הפרו את חובת הזהירות.

עורך דין תאונת דרכים
עורך דין תאונת דרכים

עורך דין חברות ביטוח

במקרים בהם תאונת בדרכים תחשב גם לתאונה עבודה (למשל אם ארעה בדרך למקום העבודה או ממנו) יש לפנות אל המוסד לביטוח לאומי בתוך 12 חודשים מיום התאונה (פרק הזמן הקבוע בחוק) בתביעה לקבלת פיצוי עבור תאונת עבודה.

חשוב לציין כי מאחר ואין המדובר בכפל פיצוי (היינו – לא יתקבל פיצוי בגין אותו נזק גם ממבטחת החובה וגם מהמוסד לביטוח לאומי), ינוכו מלוא התגמולים להם זכאי הנפגע מהביטוח הלאומי מסך הפיצוי שייפסק בתביעתו כנגד מבטחת החובה, זאת אף אם לא פנה בתביעה למוסד לביטוח לאומי (ניכוי רעיוני).

חישוב הפיצוי לו יהיה זכאי הנפגע מושפע ממספר פרמטרים, כמו למשל: גיל הנפגע, עיסוקו ושכרו עובר לתאונה, תקופת אי הכושר בה נעדר מעבודתו כתוצאה מהתאונה, הנכות הרפואית והתפקודית כתוצאה מהתאונה ועיסוקו ושכרו לאחר התאונה.

על כן, חשוב להתייעץ בעניין זה עם עו”ד מומחה בתחום על מנת למצות את מלוא הזכויות ולקבלת את מלוא הפיצוי לו זכאי הנפגע.

עיקבו אחרינו בעמוד הפייסבוק.

מומחה עורך דין תאונת דרכים

עורך דין אלדד אוחיון

המשרד מנוהל בידי עו”ד אלדד שהחל את דרכו בפרקליטות המדינה (במחוז הצפוני), והינו בעל ידע עשיר וניסיון רב בתחום נזקי הגוף עם התמחות פרטנית בביטוח, ביטוח לאומי ודיני נזיקין.
במשרד טופלו ומטופלים מאות מקרים העוסקים בפגיעות גוף כתוצאה של רשלנות רפואיות, תאונת עבודה, תאונת דרכים ותחלואה במסגרת העבודה או מחוצה לה. נפגעים אלה זכאים לממש את זכותם לפיצוי ולתגמול מן הגופים השונים, כפי שצוין לעיל.

עורך דין
ייעוץ ראשון חינם

מאמרים

עקוב אחרינו

Call Now Button
פתח צ'ט
1
אני כאן לענות על שאלות..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?